Voor het Zomerkamp dit jaar ging de reis naar België, naar het plaatsje Sint-Joris-Weert, vlak bij Leuven. Daar hebben we weer een bewogen weekje meegemaakt, zoals blijkt uit de volgende knipsels van de Daily Power (de kampkrant).
Xavier verwelkomt Scouts
Het mag misschien enigzins verwonderlijk heten maar de Scouts blijken over onvermeende krachten te beschikken. Bij aankomst op het terrein bleek namelijk dat de Scouts de week zullen doorbrengen op de ‘Academy for the talented youngsters’. Hier zullen onder begeleiding van Xavier de verborgen krachten in goede banen worden geleid.
’s Avonds maakten de Scouts kennis met Dr. Aardig, een beelbelovende student van de academy! Deze superheld in opleiding met buitengewoon ver doorontwikkelde hersenen vertelde de Scouts dat zij gedurende het kamp op allerlei onderdelen worden beoordeeld en becijferd. — Daily Power van zondag.
Opbouw kampement al aardig onderweg
De Scouts zijn al een aardig eind opgeschoten met de opbouw van hun onderkomen op het terrein van de academie. — Daily Power van zondag
Zondagavond bleek al gelijk dat de Scouts een vliegende start maakten met hun superkrachten:
The young apprenteces tonen hun superkrachten
Onder het oog van een deskundige vakjury hebben de Scouts en de andere leerlingen hun talenten getoond. Die variëren van vrede stichten tot cupcakes maken en van mentale krachten tot het bezorgen van hooikoorts. De jury was bijzonder verdeeld over de getoonde krachten. Waar Robotman de meeste inzendingen beoordeelde met een daverend “100110101110010110001100010101101111001010010”, was Dr. Aardig aanmerkelijk negatiever. Dat leidde zelfs tot enige aanvaringen met zijn leermeester Xavier. — Daily Power van maandag.
Het uitvoeren van de dagtocht op maandag bleek daarentegen wat meer moeite te kosten en het was dan ook laat voordat alle patrondes weer terug waren op het terrein (de meeste met wat gemotoriseerde hulp zelfs).
Tijdens de superkrachten-workshops en het daaropvolgende watergevecht dinsdag werd echter steeds duidelijker dat de superkrachten van de Scouts vele malen sterker waren dan gedacht. Dat leidde tot een groot conflict binnen de school:
De Aardige Doctor??
Dr. Aardig, de gedoodverfde superster-in-wording, is gisteren tijdens een episch gevecht met Xavier van zijn voetstuk gevallen. Jaloersheid dreef hem tot deze wanhoopsdaad, nadat Xavier duidelijk had gemaakt dat de superkrachten van de nieuwe rekruten die van Dr. Aardig wel eens snel zouden kunnen overstijgen. Door het kordate optreden van Robotman en Superwoman kon de aanval op Xavier gestopt worden, nadat een mentale krachtenmeting door Xavier zelf gewonnen werd.
Dr. Aardig is voorgoed verbannen van de School fot the Talented Youngsters. — Daily Power van woensdag
Daarmee leek de zaak zijn afgedaan, en de Scouts gingen rustig verder met hun training. Alhoewel …
Scouts geven hun superpowers een dag rust!
Na een paar dagen hard trainen, mochten de getaleneerden gisteren effe chillen. Als eerste werd een luxe zwemresort aangedaan met aansluitend een dagje McDo … eh, Leuven. — Daily Power van donderdag
Die donderdag bleek echter dat Dr. Aardig het er alleminst bij liet zitten. Via een videoboodschap maakte hij duidelijk dat hij een droid-leger op de school zou afsturen. De elektromagnetische puls (EMP), die alle elektronica uit zou kunnen schakelen, had hij gesaboteerd.
O ja, hij zou nu ook verder door het leven gaan als Dr. KWAADaardig.
De Scouts gingen hard aan de slag om de EMP’s te herstellen via allerlei opdrachten. Maar het mocht niet baten en er zat niks anders op dan te vluchten van het kampterrein en de nacht in primitieve onderkomens ergens anders door te brengen, terwijl de superhelden achterbleven om de school te verdedigen.
Evacuatieplan van kracht!
Daar het sommige groepjes niet gelukt is een deel van de EMP te activeren, zal de school van Xavier geëvacueerd moeten worden. Superwoman maakte een verkenningsvluchtje en zag dat de robots van Dr. Kwaadaardig al angstig dichtbij Sint-Joris-Weert kwamen. — Daily Power van donderdag
Robotaanval afgeslagen!!
Dankzij een heldaftige opoffering van Robotman zijn de droids van Dr. Kwaadaardig allemaal uitgeschakeld! Spijtig genoeg betekende dit ook het einde van Robotman, de trouwe hulp van Xavier. Hopelijk dat Dr. Kwaadaardig nu klaar is met zijn streken! Jammer genoeg is Xaviers school compleet gesloopt en moet nu alles worden opgeruimd! — Opgeraapt van de redactievloer bij de Daily Power op vrijdag
De school was volledig verwoest, dus er zat niks anders op dan de boel weer netjes af te breken en in te pakken om naar huis te gaan. Maar de opleiding zat er sowieso bijna op, ’s avonds moesten de Scouts alleen nog een eindpresentatie houden om officieel tot superheld uitgeroepen te kunnen worden.
Maar tijdens de eindceremonie gingen de dingen ineens heel snel: eerst kwam Dr. Kwaadaardig tevoorschijn voor de ultieme eindbattle, gevolgd door een wit busje waar een paar echte dokters uitstapten om het hele zooitje weer mee terug te nemen naar het gesticht waar ze een week eerder uit ontsnapt waren.
De Scouts bleven enigzins verbaasd achter.
En daarmee kwam het zomerkamp tot een einde. Van alle vier de patrondes bleken de Power Rangers het het beste gedaan te hebben, en zij mogen de trofee meenemen naar het clubhuis.
De volgende dag zijn we op tijd opgestaan om de boel in te pakken en vervolgens gingen we snel met de trein weer terug naar station Antwerpen-Berchem, waar al diverse ouders stonden te wachten voor het laatste stukje terug naar Rotterdam.