Zaterdag 11 juli
Het was dan eindelijk zover: het moment was aangekomen om te vertrekken naar het clubhuis waar we een weekje zouden vertoeven.
Nadat we lekker geluncht hadden met de kinderen en de ouders weg waren, hebben we spellen gedaan maar steeds als er een leiding een spel aan het uitleggen was, werd hij/zij gebeld. En het was steeds belangrijk (het enige wat de kinderen hoorden was iets met ene Q).
Zoals elk jaar hebben we op de eerste avond lekker een soeppie en een broodje knakworst gegeten.
Na het corvee was het tijd voor het avondspel. Dit was lekker makkelijk want iedereen kende het spel ‘Levend Stratego’ al. Hierna was het alweer bedtijd.
Zondag 12 juli
“Goedemorgen kinderen! Hebben jullie lekker geslapen?” Zo begon de dag voor de kinderen.
Zoals elk jaar doen we met de kids ochtendgym om alle spieren los te maken. Nadat we het ochtendritueel (ochtendgym, wassen, aankleden, tandenpoetsen, eten en corvee) gedaan hadden, was het tijd voor de aandacht. Het had allemaal te maken met SPIONAGE. We moesten namelijk een bom onschadelijk maken die Mr. X ergens heeft geplaatst. Nadat we allemaal weer wat spellen hadden gedaan was het tijd voor de groepjes om zelf eens een spel te verzinnen dat we misschien nog wel zouden gaan doen op dit kamp.
Het avondmaal in de vorm van een lekker bord met braadworst, bloemkool en aardappels beviel ons allemaal goed. En na het laatste renspel was het tijd voor een lekker avondje bij het kampvuur. Na liedjes te hebben gezongen, chocolademelk te hebben gedronken en marshmallows met chocoladekoekjes te hebben gegeten, was het weer tijd om naar bed toe te gaan.
Maandag 13 juli
De dag begon goed met mooi weer en het zou alleen maar beter worden deze week. Na het ontbijt en corvee hadden de Welpen en Kabouters even tijd voor zichzelf om lekker vrij te spelen. Toen vond Nemo een mapje van Mr. X met een tocht erin, dus die hebben we maar gevolgd want misschien zouden we die ontsteker wel vinden. Na een lange tocht en goed zoeken hadden we hem dan eindelijk gevonden bij een speeltuintje dichtbij het clubhuis.
Toen we terugkwamen van de tocht had de kookstaf toch wat lekkers voor de lunch: lekkere wentelteefjes met suiker en kaneel! Vandaag mochten de kinderen als totemeis een kaartje naar huis schrijven, wat ze erg leuk vonden. Ook hebben ze gedoucht. ’s Avonds na het eten hebben we een quiz gedaan over van alles en nog wat. Toen de quiz was afgelopen was het weer tijd om naar bed toe te gaan.
Wist je dat:
- Door middel van een spelletje van Nienke en Juliette je toekomst kan worden voorspeld?
- Hieruit bleek dat Drintel later arm zou worden, vier kinderen krijgt en op de Zuidpool gaat wonen, samen met Luc?
- En Daniel miljonair wordt, zes kinderen krijgt en in Duitsland gaat wonen met Juliette?
Dinsdag 14 juli
Vandaag zitten we al weer op de helft van de week. Wat gaat de tijd toch snel als je het leuk hebt! Nadat we hadden gegeten en alles weer schoon was, konden we beginnen aan een groot spel dat “Slingslampamper” heet. De kinderen vonden het allemaal erg leuk. Een paar kinderen zagen al dat er een leiding bezig was met een vuurtje voor de lunch. Wat zouden we toch gaan eten ’s middags?
Om een uurtje of 1 wisten ze het dan eindelijk: we gingen een broodje gaan maken boven het vuur en dat viel zeker in de smaak bij de kinderen (en bij de leiding natuurlijk ook). Toen moesten de kinderen even gaan uitrusten in bed (elke dag een uurtje). Daarna hebben we met z’n allen met waterballonnen gespeeld en elkaar lekker nat gemaakt. Het was zo’n mooi weer dat we dat niet konden laten schieten. En na het avondeten hebben we nog Debielenvoetbal gedaan en een lekker actief renspel dat Zeeslag heet. Daarna was het alweer tijd om naar bed toe te gaan.
’s Nachts werden we wakker van een steen die naar binnen werd gegooid. Er zat een briefje van Mr. X bij. We moesten naar het bos komen voor een boodschap. We liepen naar het bos in het donker (gelukkig hadden alle kinderen een zaklamp mee) en vonden daar een laptop met een filmpje van Mr. X. Hij vertelde ons dat hij boos op ons was omdat we de ontsteker onschadelijk hebben gemaakt en zei dat we op moesten passen! Dit was wel erg spannend… We gingen gauw weer naar binnen en hebben nog even nagepraat over wat er was gebeurd en over het dreigfilmpje op de laptop. Hierna was iedereen weer gerustgesteld en gingen we gauw weer verder slapen, want we waren allemaal erg moe.
Woensdag 14 juli
Ook vandaag was het weer tijd voor ochtendgym: lekker rennen en wakker worden. Hierna ontbijten en corvee zoals elke dag. Aangezien we echte spionnen zijn, hebben we met de sportochtend onze vaardigheden als spionnen verbeterd. We hebben vingerafdrukken gezocht, een tent leren opzetten en onze snelheid gestest op de hindernisbaan. Dr. Q kwam ook nog langs om het bewijsmateriaal van gisteravond mee te nemen en te onderzoeken.
Toen was het tijd voor de lunch en het rustuurtje. Aangezien we hierna lekker uitgerust waren, hebben we onze zelf verzonnen spellen gespeeld. Dit ging heel goed en de spellen waren erg leuk! Daarna gingen we naar binnen en hebben we het spel “De weerwolven van Wakkerdam” gespeeld. Dit was ook erg spannend.
Om 18.00 uur was het tijd voor het avondeten: NASI! Heerlijk! Na het corvee hebben we het Dierengeluidenspel gedaan. We hebben hard moeten lachen om al die gekke dieren die we moesten zoeken, zoals een kalkoen met jeuk of een aap met oorontsteking. Toen het spel was afgelopen, hebben we nog lekker bij het kampvuur gezeten, liedjes gezongen en marshmellows gemaakt.
Donderdag 15 juli
Tijdens het ontbijt kregen we een fax van Dr. Q. Het was een satelietfoto met een X er op. Bij de X was Mr. X gisteren gesignaleerd. Daar moeten we heen, dachten we. Wie weet lag er nog bewijsmateriaal of een aanwijzing zodat we Mr. X of de bom konden vinden. Onderweg kwamen we erachter dat de plek waar we moesten zijn bij een zwembad was. Helaas hadden we geen zwemkleding mee, maar de leiding had gelukkig toch stiekem de zwemkleding meegenomen. Verder hebben we lekker gezwommen en geluncht. Ook hebbben we nog een lekker perenijsje gegeten.
Iets voordat we weg wilden gaan bij het zwembad, is Tom gevallen. Hij had zijn pols gebroken en moest een nacht in het ziekenhuis blijven. Balen, want nu moesten wij Tom een nachtje missen! Ook is hij die avond meteen geopereerd. Tom zijn ouders hebben ons daarna opgebeld dat alles goed met hem gaat.
Verder hebben we nog Dr. Q zegt (Kapitein zegt) gespeeld. Als laatste spel van de avond hebben we een grote Bingo gehouden met leuke prijsjes. Toen was het alweer bedtijd en het voorleesboek, waar elke avond uit wordt gelezen, is uitgelezen.
Vrijdag 16 juli
Het was vandaag weer een hele gezellige dag, waarin veel is gebeurd.
Mr. X is gelukkig opgepakt door de politie. Dr. Q is langsgekomen om te vertellen dat er een bom in of rond het clubhuis ligt en dat we nog maar weinig tijd hebben om die onschadelijk te maken. We zijn met z’n allen gaan zoeken en hebben de bom gelukkig gevonden en onschadelijk gemaakt.
’s Avonds is Dr. Q nog een laatste keer langsgekomen om de kinderen te bedanken met het helpen van het vangen van Mr. X. Iedereen heeft persoonlijk een oorkonde van hem gekregen.
We hebben vanmorgen gegolfd, daarna mochten de kinderen oefenen voor de bonte avond.
Voor de tweede keer deze week heeft de kookstaf ons verrast met overheerlijke tosti’s.
Na de lunch mochten de kinderen gezamenlijk een spel kiezen dat we nog een keer gingen spelen omdat ze de bom hadden gevonden en onschadelijk hadden gemaakt. Ze kozen het spel “De weerwolven van Wakkerdam”. Hierna zijn we met z’n allen de kampvuurplaats gaan versieren, waarna we daar hebben gebarbecued. Na het eten was het dan eindelijk tijd voor de bonte avond. Iedereen heeft één of meerdere acts gedaan en ze waren allemaal erg leuk. We sloten de avond af met het liedje van Charlotte en Kim:
Morgen is de laatste dag
dan zeggen wij elkaar gedag
Met een lach…zeggen wij…
over 5 weken zien we elkaar weer
Het was ons hier een grote eer
want de aas wint van de heer
En wie heeft er gewonnen
we hebben 3 nieuwe spellen verzonnen
Iedere dag ook lekker gegeten
nooit zullen we deze week vergeten
Tot ziens!
Na de bonte avond mochten Nienke, Charlotte en Kim de kookstaf helpen met de afwas van de barbecue en daarna nog even met ons terug naar de kampvuurplaats. Na een gezellige avond zijn we allemaal lekker gaan slapen.
Zaterdag 18 juli
Vandaag was het dan de laatste dag van het zomerkamp. Voor Sharon kon der dag niet meer mooier worden want ze was vandaag jarig en we hebben haar wakker gezongen. Ze is 9 jaar geworden. Nadat we alle handdoeken en de rest van de spullen hadden uitgedeeld, konden we de tassen inpakken want over een paar uurtjes waren we al weer thuis. Na lekker een bekertje limonade en de lekkere traktatie van Sharon (donuts met hagelslagjes) waren de eerste ouders er al weer om alles in de auto’s te laden.
Om 12 uur was dan iedereen op het clubhuis en daar konden we nog even met ze alle afsluiten en terugkijken naar een geweldig zomerkamp 2009.
We (de leiding) willen de kinderen erg bedanken voor een leuk en gezellig kamp.