Vandaag was het dan zo ver; eindelijk werden Jay, Aimee en Madelief geïnstalleerd. Al tijdens de Bever-babbel was de installatie onderwerp van gesprek. Zo wist Madelief te vertellen dat zij vandaag een echte Bever zou worden. En dat klopt want tijdens de installatie krijgen de kinderen een echte Bever-blouse en een echte groepsdas. Erg spannend dus!
Om kwart voor vier begon het spektakel waarbij ouders, opa’s en oma’s maar ook broertjes en zusjes aanwezig waren. De Bevers zaten in de Bever-hoek wat onrustig te wachten en zagen ineens iets vreemds staan. Wat is dat voor iets, daar in die hoek? ‘Ooohh’, roepen de Bevers die al geïnstalleerd zijn, ‘dat is de tovertunnel’. Lange Doener zegt dan een versje op en vervolgens moet je de tunnel in om je blouse en je das te zoeken.
Madelief was als eerste aan de beurt om de tovertunnel te trotseren. Lange Doener zei inderdaad het bekende versje op en ja hoor, daar ging Madelief. Ze kwam alleen niet met haar blouse naar buiten. Dat is gek! Ze had een gekleurde sok te pakken. Meteen vroeg de leiding aan de kinderen of iemand zijn sok was verloren. Of had één van de ouders zijn sok misschien uitgedaan? Lange Doener wist al waar het aan lag: we moesten het versje met zijn allen hardop zeggen. Dit deden we en gelukkig was Madelief daar met haar blouse. Ook het vinden van haar das ging goed.
Hierna was het de beurt aan Jay om de tunnel in te gaan. Gespannen zaten de Bevers af te wachten wat er nu weer uit de tunnel zou komen. Het vinden van de blouse was zo gedaan, maar de das was nu wat lastiger. ‘De tunnel doet wel een beetje raar’, geeft Lange Doener toe. Nou ja, nog maar een keer met zijn allen het versje opzeggen dan. En ja, gelukkig, daar was de das van Jay!
Toen was alleen Aimee nog aan de beurt om de tovertunnel in te gaan. Aimee was zo snel dat ze haar blouse en das al in een mum van tijd gevonden had.
De nieuwe kleren werden aangetrokken en toen was het tijd voor het officiële gedeelte van de installatie; de Bever-belofte afleggen en het in ontvangst nemen van de insignes. Voor Aimee, Madelief en Jay was dit een erg spannend moment en dat is ook begrijpelijk als je helemaal alleen naar voren moet komen om de belofte op te zeggen. Lange Doener was wel zo aardig om hier en daar wat te helpen en vandaag bleek dat zijn Engels ook zeker niet slecht is. Goed gedaan Lange Doener!
Na het officiële gedeelte zakte de spanning en haalde iedereen met een zucht van opluchting adem. De net geïnstalleerde Bevers werden door iedereen verwelkomd en gefeliciteerd. Hierna gingen zij met een glimlach op hun gezicht en een tevreden/voldaan gevoel naar huis.
Wat heerlijk om er weer drie echte Bevers bij te hebben!!!